חיפוש
 
 
 
 

תינוקייה וגן

 
 

התינוקייה
התינוקייה מיועדת לילדים בגילאי שלושה חודשים ועד שנה ושלושה חודשים. בקבוצת גיל זו יש גם חלוקה פנימית, המפרידה בין תינוקות בני שלושה חודשים לבין תינוקות זוחלים שיכולים להוות סיכון לתינוקות האחרים. בכיתה ישנה גם מרפסת מרווחת מקורה ומאובזרת.

התזונה בתינוקייה מותאמת לכל ילד בהתאם לשלב ההתפתחותי שבו הוא נמצא. התינוקות מקבלים מזון טחון: בבוקר - סלט פירות טחון וטרי, ובצהריים - מרק ירקות טחון עם עוף או הודו (לסירוגין).

במשך כל היום מפעילים את הילדים בשירה, במשחקי בובות ובשירי משחק בעזרת אמצעי המחשה, ומספרים סיפורים המותאמים לשכבת הגיל בתינוקייה.

התינוקייה מנוהלת ע"י צוות מסור ותיק ומנוסה .

 

התינוקייה

הגן
הגן מיועד לילדים מגיל שנה ושלושה ועד שלוש וחצי והם מחולקים לשני קבוצות- צעירים  (שנה ושלושה עד שנתיים ושלושה ) ובוגרים (שנתיים ושלושה עד שלוש וחצי), תלוי בהתפתחות הילד.

בבוקר אנו עובדים ליד שולחנות, יוצרים בגואש, בדבק ובבצק, ומשחקים במשחקי קופסה המקנים ידע כללי ומושגים שונים נוספים המרחיבים את עולם המושגים של הילד.

לאחר מכן מוגשת ארוחת בוקר עשירה הכוללת ירקות,טונה, ביצים, קורנפלקס ופרוסה.

לאחר מכן מתקיים מפגש הבוקר, שבמהלכו שרים שירי בוקר ובוחרים תורנים וקבוצות עבודה. בהמשך עובדים על נושא נבחר (נושאים שוטפים ומתבקשים כמו חגים, עונות השנה ונושאים נוספים הנבחרים על ידי הגננת). העבודה על הנושא הנבחר היא חווייתית ונעשית בעזרת אמצעי המחשה כמו שירים, סיפורים ומשחקים.

לאחר מכן יוצאים אל החצר המחולקת לשניים: חצר פעילות עם מתקנים וחצר ג'ימבורי. בחצר מתקיימות פעילויות בקבוצות, והילדים לומדים תכנים ומושגים שונים.

המשך הלו"ז כולל כניסה בחזרה לגן, ארוחת צהריים, החלפת חיתולים ושינה. הילדים קמים ב-15:00, מקבלים ארוחה קלה ונאספים למפגש סיום היום.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר