חיפוש
 
 
 
 

אודות פעוטון שקד

 
 

פעוטון שקד נמצא בבעלות שמחה ימין  ובהנהלתה של רחל ימין. רחל היא גננת ומורה מוסמכת בכירה בעלת ותק וניסיון, העוסקת בתחום חינוך ילדים משנת 1984.

בפעוטון שתי קבוצות: ילדים בגילאי שלושה חודשים עד שנה ושלושה חודשים, וילדים בגילאי שנה וחצי עד שלוש. לכל קבוצת גיל מותאמים תכנים ופעילויות בהתאם לטווחי ההתפתחות של חבריה. קבוצת התינוקייה מונה עד 10 ילדים שאותם מלוות שתי מטפלות מנוסות. בקבוצת הבוגרים עד 20 ילדים, המלווים על ידי שלוש מטפלות מיומנות. לכל צוות הפעוטון התעודות, ההסמכות והוותק הנדרשים.

פעוטון שקד
פעוטון שקד

ליתר ביטחון
בפעוטון שקד שמים דגש על סיפוק צורכי הילד ומקפידים להעניק לו סביבה בטוחה. במקום מותקנות מצלמות אינטרנט, שבאמצעותן יכולים ההורים לצפות במשך כל שעות היום במרחבי הגן, וכמו כן בגן מוניטור המחובר ישירות למוקד שירותי רפואה לזמן חירום.

פעוטון שקד - סיפור הצלחה
בפעוטון תכנית העשרה ייחודית המותאמת לגיל הילדים, חצר מרווחת הכוללת פינת ג'ימבורי והווי של שירים וסיפורים.

בספריית הפעוטון מבחר מגוון ועשיר של ספרים והילדים מוזמנים לקחת הביתה ספר לסוף השבוע. הספרים עטופים כך שהילד יכול לעלעל בהם לבד וללא חשש.

תכנים ועבודה בקבוצות
במשך כל השבוע אנו עובדים עם ילדי הפעוטון על נושאים כמו: הקניית מושגים (יחס, מרחב, מתמטיקה), פיתוח יכולת אבחנה חזותית, פיתוח שליטה ויכולת מוטורית עדינה וגסה, יכולות הבעה, מדרשי תמונה ועוד. כל התכנים מועברים במתכונת קבוצתית, בהתאם לגיל. בסוף כל שבוע ההורים מקבלים מידע לגבי תכניות הפעילות המתוכננות לשבוע הבא.

בימי שישי אנו מקיימים בפעוטון טקס קבלת שבת ומסיבות יום הולדת. כמו כן אנו חוגגים בשמחה רבה עם ילדי הפעוטון את חגי ישראל.

פעוטון שקד

"אני מאמין"
רחל מאמינה כי ילד צריך להיחשף לכול ולכן דוגלת בשיטה הרב-תחומית. בשיטה זו נחשף הילד למגוון רחב ביותר של פעילויות, כך שבהמשך יוכל לדעת מה הוא אוהב. "זה הגיל שבו חשוב לתת חשיפה מרבית לכמה שיותר תחומים: מוזיקה, טבע, התעמלות, יצירה, תיאטרון ופעילות גופנית..."

צועדים יחד לעתיד נטול חיתול...
במסגרת הדגש הרב המושם בפעוטון על סיפוק צורכי הילד ועל הכוונתו בשלבי התפתחותו השונים, מתבצעת בגן גם גמילה מחיתולים. כשהילד מגיע לשלב שבו אנו מרגישים שהוא מוכן לגמילה מחיתולים ההורים מתבקשים להביא לגן סיר. הגמילה מתחילה בגן ולא בבית כי בגן הילד רואה ילדים אחרים שעוברים את תהליך הגמילה מחיתולים ולומד מכך. ישיבה בצוותא על הסירים עוזרת לגמילה וזהו יתרון שחסר בבית ההורים. 

חשוב לא פחות - לוח החופשות
החופשות בפעוטון נהוגות על פי "לוח חופשות מעונות יום", מלבד מועד סיום השנה. השנה מסתיימת בפעוטון ב–14/8 במקום ב–8/8. הפעוטון שומר לעצמו את הזכות להחליט על ימי "גשר" בהתאם ללוח חופשות מעונות יום.

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר